GÜVENİLİR MEDYUM BULMA REHBERİ

 

 

Gerçekten de insanın böyle bir rehbere ihtiyacı var. Ortalıkta medyum sayısı o kadar artmış durumda ki, ihtiyaçtan çok medyum var. Sanki ülkede bir gecede herkes aydınlandı ve bu işi yapar oldu. Bu kadar basit, bu kadar kolay bir iş mi bu böyle ki her gün yağmur sonrası ormanlık alanda çıkan mantarlar gibi çıkıyorlar. Maalesef bu iş ile alakalı net bir kriter ve standart olmadığı için önüne gelen ben medyumum diye ortaya atıyor kendisini. Böyle bir ortamda da Güvenilir Medyum bulmak için gerçekten de bir rehbere ihtiyaç doğuyor.

 

Böylesine istismar edilen bir iş kolunu, bir yeteneği ayırt etmenin aslında bazı yolları var. Biraz araştırma yapmak ve gözlemlemek pek çok medyumun sahtekar ve hiçbir şey bilmeyen insanları dolandırmak amaçlı ortaya çıktığını fark edersiniz. Bir de yetenekli olmalarına rağmen işlerine ve yeteneklerine saygıları olmadığı, tek dertleri para kazanmak olan medyumlar var aslında bunlar o sahtekar medyumlardan da tehlikeliler çünkü yeteneklerini kısıtlı veya yanlış bilgi ile harmanlayarak sizlere ağır bedeller ödetebilirler. Uygulayacakları yanlış yöntemler hayatınızı alt üst edebilir ve içinden çıkılamaz, arap saçına dönmüş bir hayata kısılıp kalabilirsiniz. İşte bu noktada da gerçek medyumlar kendilerini sıyırıyor ve gerçekten de Güvenilir Medyum rehberine isimlerini yazdırıyorlar. İşlerine saygılı, insanlara yardım edebilmek için kendilerini geliştirmiş, pek çok tekniği en ince ayrıntısına kadar öğrenmiş, yaşadığınız sorunlara çözüm konusunda neler yapabileceğini bilen, gereksiz işlemler ile sizlerin parasını ve zamanını çalmayan, hayatınızı riske atmayan medyum sayısı da özellikle ülkemizde çok çok az. Hatta ben bir kişi bulabildim kendisini gerçek manada yetiştirmiş ve yeteneklerini geliştirmiş, bu iş için dünyayı dolaşmış birisi.

 

Tabi ki yetenekleri doğrultusunda sizlere ufak tefek yardım edebilecek medyumlar mutlaka vardır fakat fal bakmaktan, tarot kartları ile oynamaktan öteye geçecek bilgi ve tecrübeye maalesef sahip değiller. İster kendisini geliştirmiş, ister varolan yetenekleri ile size hizmet veriyor olsun bir medyumun vergi levhasının olması, devlete vergisini veriyor ve hizmetleri ile devlet kontrolünde olduğunu beyan ediyorsa bu medyum verebilecekleri konusunda kısıtlı olsa bile güvenilir listesine bir şekilde girmiştir.

 

Hiçbir medyum için salt yetenekler yeterli değildir. Medyumluk için yetenek mecburdur fakat yeteneklerinin olması medyum olması için yeterli değildir. Mutlaka ama mutlaka bu konu hakkında farklı araştırmalar yapmış olması mecburdur. Romanya’da bu konuda eğitim veren üniversite dahil varken ki bu üniversite Vatikan destekli şekilde eski bir papaz tarafından kurulmuştur. Bu tarz kurulmuş Hristiyanlık olsun, Müslümanlık olsun, Yahudilik olsun ya da Hinduizm sihri konusunda eğitim veren üniversiteler vardır. Hatta farklı üniversiteler bu konularda her yıl düzenli seminer ve eğitimler vermektedir. Bu eğitim ve seminerlerin sonunda da sertifika verilmektedir. Amerika’dan tutun Avrupa’ya, Avusturalya’ya kadar pek çok bölge ve ülkeden en saygın üniversitelerden bu konulara ilgili, uzman profesörler bu seminerlere katılarak, oturumlar düzenlemektedirler.

 

İşte böyle seminer ve eğitimlere katılmış, farklı teknik konularda eğitimler almış olması bir medyum için tartışmasız mecburiyet gibidir. İşine gösterdiği özeni belli eder ve sizin için en uygun metotları bildiğinin işaretidir. Sizler de doğru bir medyum bulmak istiyorsanız mutlaka medyumunuza bu konuları sormalısınız. Eğer ki kendisini geliştirmediyse ve yalnızca yeteneklerine güveniyorsa bir kahvesini için, fal baktırın ve hızla yanından ayrılın.